Citytrip Wenen, Boedapest of Bratislava vanuit je vakantiehuisje in Slowakije
Drie mooie steden liggen dicht genoeg bij voor een dagje uit: Wenen, Boedapest en Bratislava. Alle drie liggen ze aan dezelfde rivier: de Donau.
Bratislava
Bratislava is de hoofdstad van Slowakije, en een bezoek meer dan waard. In het kleine historische centrum kun je een bezoek brengen aan de belangrijkste burcht, die werd gebouwd in de 9e eeuw. Tevens kun je de paleiselijke residentie van de president bekijken, naast kerken, kloosters en kathedralen, de nieuwe brug en de grote markt. Bratislava is een studentenstad met hippe eetgelegenheden en street art.
Afstand ca. 150 km.
Wenen
Wenen is een klassieke stad met de zoete geur van Sachertorte, het gekletter van paardenhoeven en de klanken van klassieke muziek. De sfeer in Wenen is met geen enkele andere stad in Europa te vergelijken. Er is te veel te zien voor een bezoek van één dag, maar als je toch in ons vakantiehuis bent en je staat vroeg op, dan kun je toch een goede indruk krijgen.
Afstand ca. 230 km.
Boedapest
Boedapest is door de ANWB in 2016 uitgeroepen tot de leukste stad van Europa. Oud (bijvoorbeeld de metrolijn uit 1896) en nieuw en hip (de uitgaanswijken) gaan er harmonieus samen. Huur een fiets en bekijk de burchten van Boeda. Ga lekker traditioneel eten proeven of muziek luisteren aan de andere kant van de Donau in Pest.
Afstand ca. 200 km.